Królestwo Prus
HISTORIA
Czarna śmierć śmierć nie ominęła również terenów Zakonu Krzyżackiego które nie było w żaden sposób przygotowane na walkę z tak śmiertelną choroba w związku z czym gdy nadeszła dżuma, zebrała ona przerażające żniwo dziesiątek tysięcy ludzi leżących na ulicach miast i wsi. Pomimo wysokiej śmiertelności próbowano jeszcze walczyć z chorobą jednak gdy czarna śmierć zabrała ze sobą wielkiego mistrza zakonu Ulricha von Jungingena zapanował wielki chaos i wielu starć zbrojnych o władze co było gwoździem do trumny dla państwa krzyżackiego i jakakolwiek większa cywilizacja po prostu przestała istnieć. Kilkadziesiąt lat po zapaści państwa i trwającej anarchii gdy zmarli wszyscy świadkowie tych straszliwych wydarzeń znalazł się śmiałek który pod swoim zwierzchnictwem chciał odbudować państwowość na dawnych ziemiach zakonu krzyżackiego, był nim rycerz zakonu krzyżackiego Fryderyk zwany pierwszym przez jego świtę. Fryderyk był członkiem zakonu a raczej tego co z niego zostało czyli niewiele jednak swoimi mrzonkami o ustanowieniu Królestwa Prus zaczął zyskiwać popleczników wśród dawnych rycerzy i zwykłych ludzi mających dość anarchii i szalejącej wokół bezkarności. Walki z lokalnymi samozwańczymi władcami i bandytami trwały kilka lat jednak po bitwach Fryderykowi udało się pokonać wszystkich rywali tym samym ogłaszając się królem nowego Królestwa Prus. Pierwsze lata rządów Fryderyka I zaprowadziły stabilizację poprzez wprowadzenie nowego prawa i odbudowę handlu dzięki któremu zamożność jak i skarbiec królewski stale rosły, kolejne lata jednak z pewnością sprawdzą nowego władcę.....
USTRÓJ
W Królestwie Prus panuje monarchia dziedziczna którym rządzi ród von Hohenzollernów, król sprawuje silną władze nad każdą warstwą społeczną nawet nad szlachtą i duchowieństwem którym przywileje zostały ograniczone do minimum. Władza na prowincjach opiera się na urzędnikach podległych władzy centralnej w Królewcu, jednak nad urzędnikami stali wybrani z pośród rycerstwa Paladyni przez króla którzy odpowiadają tylko przed nim samym a do ich zadań należy pobieranie podatków, oraz sprawowanie funkcji sądowych.
RELIGIA I KULTURA
Przez lata dawne ziemie Królestwa Prus zamieszkiwali katolicy jednak wraz z upadkiem Zakonu Krzyżackiego ludzie zaczęli odchodzić od katolicyzmu powracając do wierzeń w lokalnych bożków. Z pojawieniem się Fryderyka I do Prus przybył z dawnych francuskich ziem kardynał Rizieu który stworzył własną odmianę chrześcijaństwa zwaną protestantyzmem ustanawiając reformę Riziego za jedyną słuszną na terenie Prus. Dzięki zmienionym zasadą działania kościoła lud znowu zaczął bardziej ufać duchowieństu co poskutkowało zjednoczeniu wobec wiary i podniesieniu morali zarówno żołnierzy jak i prostych mieszkańców.
GOSPODARKA
Gospodarka Królestwa Prus została rozwinięta w stronę handlu bałtyckiego dzięki kontrolowaniu największych miast na morzu bałtyckim jakim są Królewiec i Gdańsk. Zabezpieczenie szlaków handlowych lądowych oraz morskich i rozbudowa portów wraz z flota handlową pozwoliły na zwiększenie zysków idących prosto do skarbca. Produkcja została skupiona głównie na skórach i biżuterii która jest wytwarzana w Gdańsku i Królewcu.
ARMIA
Armia Królestwa Prus przeszła gruntowną reformę dzięki czemu udało się stworzyć regularną armię stale opłacaną ze skarbca królewskiego. Trzonem sił armii Pruskiej jest ciężka kawaleria, liczne siły strzeleckie jak kusznicy oraz kusznicy konni, oraz kilka rodzajów piechoty jak pikinierzy, średnio i ciężko opancerzona piechota. Głównym dowódcą armii jest Król mający w swojej świcie kilku innych dowódców co pozwoliło usprawnić dowodzenie nad armią w poszczególnych rejonach.